maandag 6 oktober 2025

Leerhuis Raad van Kerken

Datum: 
 maandag 6 oktober 2025
Tijdstip: 
 20.00  - 22.00
Locatie: 
 Vredebergkerk


cover flyer Leerhuis

Het oecumenisch Leerhuis Oosterbeek staat open voor hen die zich aangesproken voelen door de bijbelse verhalen en willen luisteren naar wat joden en christenen wederzijds beweegt.
In seizoen 2025-2026 is de rode draad door alle avonden "Apocalyps als spiegel van de tijd".

Thema: Apocalyps als stroming
Het woord apocalyps roept al snel het gevoel op met iets heel exotisch, zelfs iets heel extreems te maken te hebben. Gaat het hierbij niet om heel fantastische, bijna psychedelische literatuur? Ja en nee: de teksten zijn vaak wild maar ze komen ook uit de weerbarstige wereld van alledag waarin de auteurs en lezers van deze teksten houvast probeerden te vinden.
Deze lezing gaat in op deze achtergronden en laat zien hoe het alledaagse en het fantastische samengaan.Waarom toch zulke complexe en gedetailleerde wetten naast de heldere 10 geboden? Welk beeld van recht en gerechtigheid wordt hier neergezet? Gaat gerechtigheid om genoegdoening of over toekomst?

Spreker: Prof. Dr. Peter-Ben Smit, Hoogleraar Vrije Universiteit Amsterdam en bijzonder hoogleraar vanwege het Oud-Katholiek Seminarie aan de Universiteit Utrecht.

Klik hier voor meer informatie over het Leerhuis en het hele programma 2025-2026. 

terug